Газета "Фермерське господарство", №26, липень, 2000 р.

Я придбав фінського комбайна...
Володимир Кравченко, Нова Каховка, Херсонська обл.

...пишу про роботу та технічні характеристики комбайна "Сампо-500". Це машина фінського виробництва. Він випускався для насіннєвих ділянок. Ширина жатки 2,4 м, кабіни на ньому немає....
...За продуктивністю "САМПО-500" можна зрівняти з "Нивою". Тільки фінський комбайн краще чистить зерно і тому дає більшу врожайність. Якщо "Ниві" потрібно на день 300 л палива, то "Сампо" бере 140 л. Це на рідному двигуні. Але мені довелося замінити двигун, бо іноземний вийшов з ладу по недогляду комбайнера, який мене підміняв. Двигун ми поставили Д243...
...Комбайнові вже 15 років. Замінили деякі підшипники. Це теж сталося з нашої вини...
...За день комбайн скошує 10-15 гектарів. Солому він подрібнює і розкидає по полю. Але якщо потрібно, то збирає у валок, який потім можна зібрати. Але я вважаю, що для землі краще залишати солому...
...Приклад з практики. Підбирали 2 валки люцерни на насіння. Валки скошені жаткою 6-метрової ширини. В сумі це метрів одинадцять. Проблем не було!.


Газета "Фермерське господарство", грудень, 2000 р.

Ещё раз о комбайнах и малогабаритной технике.
Михаил Панченко, с. Гончаровка, Белгород-Днестровский р-н, Одесская обл.

... Ещё один хороший комбайн для малых фермерских хозяйств - это "Сампо-500" фин-ской фирмы. Его конструктору надо бы присвоить Нобелевскую премию в области сельского хозяйства. Этот человек вырос, наверное, в скандинавском селе и сам работал в поле, потому и сконструировал такую небольшую и простую зерноуборочную машину...


  Журнал "Пропозиція", №4, 1999 р. Стор. 58-60.

Я ХОЧУ КУПИТИ КОМБАЙН…

Кандидат технічних наук, завідуючий лабораторією зернозбиральних комбайнів Українського науково-дослідного інституту механізації сільського господарства Володимир Павлович Богуславський.

...З цього погляду перевагу мають комбайни "Сампо Розенлев". За двадцять років від початку поставки їх в країну, не лише налагоджено систему поставки, а й організовано виробництво значної частини агрегатів, вузлів, деталей в Україні до цих комбайнів. Причому ціни на ці вироби не перевищують ціни на запчастини до комбайнів "Нива" та "Дон". Лише перелік основних запчастин (усі деталі варіатора ходової частини; повний набір пасів (19 найменувань), що входять у комплект комбайна; жалюзійне решето; ніж та протиріз подрібнювача; ніж жатки; транспортер похилої камери; уся номенклатура шнеків, цілий ряд окремих деталей) дасть уявлення про те, яку велику роботу проведено у цьому напрямку.

Враховуючи рівень цін на комбайни "Сампо", а також те, що в Україні є спеціалісти з експлуатації цих комбайнів і що, купуючи комбайн, замовник може пройти навчання з питань експлуатації комбайна на заводі (м. Порі, Фінляндія), перевагу доцільно віддавати комбайнам "Сампо".

Комбайни "Сампо Розенлев" забезпечують збирання зернових із втратами до 0,5%, травмування зерна не перевищує 1%. Досконала система очищення дає змогу збирати навіть найбільш складні для збирання культури - злакові та бобові трави.

Особливості конструкції забезпечують легкий доступ до шнеків, транспортерів, решіт, миттєве їх очищення. Легкі та маневрені машини, пристосовані до роботи в зоні підвищеної вологості, з найкращого боку зарекомендували себе в нашій країні. Сучасна кабіна гарантує рівень шуму до 81 дб, кондиціонер, досконалі системи управління та контролю дають змогу працювати без утоми впродовж тривалого часу.Аналіз роботи комбайнів в Україні свідчить, що за рахунок високої надійності та малих втрат зерна "Сампо" може намолотити за день більше, ніж його старший "колега" "Дон-1500"...

  Журнал "Новини агротехніки", №3, 2000 р., стор.7.

Виставка як дзеркало агропромислової галузі
(репортаж з Виставки)

...НАТ (ж. "Новини агротехніки"). Отже, на нинішній ярмарці покупець уже вибирає. Ви обоє вчені, фахівці з машинобудування, причетні до створення комбайна "Славутич".
М.Лінник, І.Масло. (разом) Так.
...НАТ. Тут же продаються імпортні комбайни, наприклад, "Сампо". Так от, як селянин, як покупець, що платить власні гроші, який би ви вибрали комбайн: "Сампо" чи "Славутич"?
І.Масло. "Сампо" є різної потужності. Якщо вибирати між "Славутичем" і "Сампо" ма-лої продуктивності, то я вибрав би "Славутича", а якщо між "Славутичем" і потужним "Сампо", то я вибрав би "Сампо".
Прим.: Микола Лінник - Академік-секретар УААН, Іван Масло - директор ІМЕСГ.

  Журнал "Новини агротехніки", №4, 2000 р., стор.17.

КОМБАЙНИ "САМПО" ЗНОВУ В УКРАЇНІ

В цьому році фінська компания SAMPO ROSENLEW знову виграла тендер на по-ставку в Україну зернозбиральних комбайнів.

Перший тендер було виграно ще за часів радянської влади, коли в Україну заїхало понад 600 комбайнів САМПО-500 - спеціальних комбайнів для селекційних робіт з ши-риною жниварки 2,3 метри. Компания "САМПО" виготовляє комбайни не тільки малого класу. Переважна більшість комбайнів "САМПО" - це комбайни середнього класу, з потужністю двигуна до 185 к.с. та шириною жниварки до 5 метрів. Саме такі комбайни були виставлені на міжнародні тендери у 1998 та 2000 роках, що проводились разом із Світовим банком у рамках "Проекту з розвитку насінництва".

Сампо Розенлев, яка перемогла фірми з Австрії та Німеччини, здобула право на поставку в Україну комбайнів моделі SR 2055 з потужністю двигуна 115 к.с. та шириною жниварки 3,1 метри, які на замовлення Державної комісіїї України по випробуванню та охороні сортів рослин були додатково обладнані пристроями для роботи на селекційних ділянках.

В САМПО приваблює невисока для комбайнів такого технічного рівня ціна, малі втрати зерна, доступна для українського механізатора конструкція, невибагливість і надійність в експлуатації, простота у технічному обслуговуванні.
Комбайни САМПО добре пристосовані до роботи на полях з нерівним релєфом, а також на забур'янених полях.

  Журнал "Техника АПК", №2, 1999 г. с. 32-33.

ОСОБЕННОСТИ ИСПОЛЬЗОВАНИЯ КОМБАЙНОВ "SAMPO-2065" В УКРАИНЕ

Валерий Дубровин, доктор технических наук, УААН.

В настоящее время информация от заводов-изготовителей сельхозмашин многократно преобладает над голосами технологов-производителей сельскохозяйственной продукции. И это имеет свои последствия. За цифрами об уникальных возможностях современной техники мы порой забываем о ее реальных условиях работы и предназначении, допускаем на этой почве многочисленные ошибки…

… При уборке зерновых в типичных хозяйствах Украины целесообразно обратить внимание на комбайны среднего класса (с обмолотом от 8 до 16 т\час хлебной массы)…

…Использование зерноуборочных комбайнов среднего класса в условиях Украины оправдано и с точки зрения экономичности. По стоимости они иногда в 2-3 раза дешевле более мощных "собратьев". Например, упомянутый выше "SAMPO-2065" стоимостью 146,3 тыс. DM, к концу второго сезона эксплуатации полностью окупает себя и начинает приносить прибыль. Такие комбайны хорошо адаптированы к работе в условиях с переменной влажностью воздуха, на сильно засоренных полях, при сложном рельефе почвы. А отсутствие сложной электронной аппаратуры делает их простыми в обслуживании и ремонте…

  Газета "ВЕСТИ", №36, 2002, с.4-5.

Э. Кириченко, Е. Добрынин. ХЛЕБ - ЭТО ВСЕГДА ВАЖНО, или Тернистый путь к меч-те.

... - Я всегда хотел убирать хлеб, - признался в беседе с корреспондентом "Вістей..." председатель правления Корсунь-Шевченковского райпотребобщества Николай Недоступ. С этого желания все и началось.

Николай Михайлович основательно изучил парк комбайнов в районе; посетил не-мало разнообразных сельскохозяйственных выставок, внимательно присматриваясь к их экспонатам, изучая техническую документацию на комбайны отдельных производителей, оценивая их применительно к "своей" климатической зоне и особенностям почвы; консультировался в облпотребсоюзе (где на тот момент не нашел ни понимания, ни поддержки)… В начале 2000-го года он сделал выбор на финских комбайнах "САМПО", которые отличались оптимальной экономичностью работы и минимальными потерями зерна при уборке урожая…

… Тогда комбайны райпотребобщества убрали в общей сложности 2830 гектаров зерновых и подсолнечника. Они работали в 20-ти сельхозпредприятиях и фермерских хозяйствах Черкасской и Киевской областей. А по окончании уборочной уже можно было делать некоторые выводы и оценивать эффективность приобретенной техники. По подсчетам, в первый же год эксплуатации тремя комбайнами райпотребобщества было убрано 5% посевных площадей Корсунь-Шевченковского района и намолочено в общей сложности 3325 тонн зерновых. Кроме того, в октябре 2000 года провели сравнительный эксперимент по оценке эффективности потерь при уборке урожая…. Разница в потере зерна 3,3 ц в пользу "САМПО". Неплохо сработали и при обмолоте подсолнечника: к примеру в с. Сухины Корсунь-Шевченковского района финские комбайны убирали на 4 центнера больше, чем машины других марок.

Одним словом, "кооперативные комбайны" очень быстро завоевали себе авторитет в районе, добавив тем "веса" и своим владельцам….